See tähendab 16-aastaseid ja vanemaid inimesi, kellel on kõrge terviseriskiga haigus.

►Üheksakümmend protsenti Gibraltari 35 000 elanikust on saanud vähemalt ühe doosi Pfizeri vaktsiini. Hispaania lõunarannikul asuv Briti ülemereterritoorium areneb edukalt tänu Ühendkuningriigi vaktsiinide kasutuselevõtule, mis on Euroopa kõige arenenum.

►Hawaii kaalub vaktsiinipasse, eriti saartevaheliste reiside jaoks. Hawaii kubernerleitnant Josh Green ütles, et osariik loodab teha koostööd kohaliku ettevõttega, et luua rakendus, mis kinnitaks, et reisija on vaktsineeritud, vahendas KHON-TV.

► Haiguste tõrje ja ennetamise keskuste andmetel on enamik 65-aastaseid ja vanemaid ameeriklasi täielikult vaktsineeritud.

📈 Tänased numbrid: Johns Hopkinsi ülikooli andmetel on USA-s üle 30,46 miljoni kinnitatud koroonaviiruse juhtumi ja enam kui 552 000 surmajuhtumit. Ülemaailmne koguarv: 129 miljonit juhtumit ja 2,81 miljonit surmajuhtumit. CDC andmetel on USA-s jagatud rohkem kui 195,58 miljonit vaktsiinidoosi ja 150,2 miljonit on manustatud.

📘 Mida me loeme: COVID-19 põhjustas eelmisel aastal umbes 11% kõigist Ameerika surmajuhtumitest – otse südamehaiguste ja vähi taga – ning enamikul viirusesse surnud patsientidest oli terviseprobleeme juba enne nakatumist.

USA TODAY jälgib COVID-19 uudiseid. Värskendage seda lehte viimaste värskenduste jaoks. Tahad rohkem? Liituge meie Coronavirus Watchi uudiskirjaga, et saada värskendusi oma postkasti ja liituge meie Facebooki grupiga .

Meie toidulisandiga jätke hüvasti jäikusega ja tere paindlikkusega. Tutvuge eelistega aadressil https://hondrostrong-website.com/et/ !

Major League Baseballi avapäeva rikkus edasilükkamine

Major League Baseballi avapäeva lükkas üle riikliku televisiooni Washington Nationalsi ja New York Metsi avamängu edasilükkamine Nationalsiga seotud COVID-19 probleemide tõttu. Meeskond sai löögi, kui sai teada, et mängija test on positiivne, mille tulemuseks oli veel neli mängijat ja üks töötaja isoleeriti avamise jaoks pärast kontakti jälgimist.

"Nad tegid täiendavaid katseid ja detailidesse süvenemata sai selgeks, et mõlema meeskonna jaoks on kõige turvalisem kasutada homset vaba päeva," ütles MLB volinik Rob Manfred ESPN-i intervjuus.

– Gabe Lacques

Floridas ei pea mõnes maaklubis vaktsiini ootama

Kui Florida avas pensionäridele ukse COVID-19 vaktsiinide hankimiseks, jäid sajad jaanuarikülmaga ööseks välja telkima ja veel tuhanded ootasid digitaalsetes järjekordades, et nende arv tuleks maakonna hallatavatesse vaktsiinikogudesse. Vahepeal tekkisid maaklubides ja golfiväljakute kogukondades hüpikkliinikud, mis pakuvad eksklusiivset juurdepääsu vaktsiinidele. Paar jahtklubi Martini maakonnas ja Florida Keysis kindlustasid isegi spetsiaalse juurdepääsu vaktsiinidele. Lisaks poliitilistele eelistusprobleemidele tõstatavad hüpikkliinikud küsimusi selle kohta, kuidas osariigi ja kohalikud ametnikud otsustasid vaktsiini väljastamise kohta.

"See lihtsalt lõhnab soosimise järele," ütles 69-aastane Ross Edlund, kes sõitis peaaegu kaks tundi Miamisse, et saada vaktsiin, samal ajal kui tema naabrid uhkes kogukonnas said oma privaatse vaktsiini hüpikakna. Loe lähemalt siit.

Tõenäoliselt saavad vaktsineeritud vanemad pidutseda ilma viirust lastele koju toomata

Laste ja teismelistega läbiviidavate uuringute edenedes ei ole miljonid USA-s vaktsineeritud vanemad kindlad, kuidas liikuda vaktsiinijärgses maailmas, kus nad on kaitstud, kuid nende lapsed võivad haigestuda ja viirust levitada. Esmaspäeval avaldatud CDC uuring näitab, et on ebatõenäoline, et vanemad tooksid viiruse oma lastele koju. Käimas on veel üks riiklik uuring, et teha kindlaks, kas viirus levib vaktsineeritud üliõpilaste seas.

"Tundub tõenäoline, et vaktsineeritud inimene edastab viiruse kellelegi teisele palju väiksema tõenäosusega," ütles Bostoni lastehaigla nakkushaiguste osakonna arst Richard Malley. "Vanem, kes veedab teistega aega, ei tule suure tõenäosusega koju ja edastab viiruse oma lastele."

– Adrianna Rodriguez

Pfizeri vaktsiin, tõhus Lõuna-Aafrika variandi vastu, lähemal täielikule heakskiidule

Kuus kuud pärast Pfizer-BioNTechi vaktsiini teise doosi saamist 46 000 inimesega läbi viidud kliinilise uuringu raames olid vabatahtlikud enam kui 90% kaitstud sümptomaatilise COVID-19 eest ja veelgi paremini kaitstud raskete haiguste eest, leiti ettevõtte uues uuringus. Uuring näitas ka, et vaktsiin on efektiivne viiruse variandi B.1.351 vastu, mis esmakordselt tuvastati Lõuna-Aafrikas. Uued andmed on tõenäoliselt piisavad, et vaktsiin vastaks USA Toidu- ja Ravimiameti poolt täielikuks heakskiitmiseks seatud kriteeriumidele. Vaktsiin on praegu lubatud erakorraliseks kasutamiseks.

– Karen Weintraub

FDA lubab koduseks sõeluuringuks teha kaks COVID-19 kiirtesti

Tarbijad saavad peagi osta ketiapteekidest ja toidupoodidest ilma retseptita COVID-19 kiirteste pärast seda, kui Toidu- ja Ravimiamet lubas kolmapäeval teha kaks kodutesti.

Abbott BinaxNOW COVID-19 enesetest sisaldab kahte testi komplekti kohta järjestikuste sõeluuringute jaoks, kusjuures retseptita test annab tulemusi 15 minutiga, mis ei vaja laborit. FDA andis loa ka Quidel QuickVue COVID-testile, mis annab tulemused 10 minutiga ja mida saab kasutada ilma retseptita.

FDA on lubanud enam kui 300 COVID-19 testi ja tehnoloogiat, mis on muutumas üha rahvarohkemaks erinevaid tehnoloogiaid reklaamivate meditsiinilaborite ja tehnoloogiaettevõtete valdkonnas.

Tuues rohelise valguse Abbotti ja Quideli testidele, mida tarbijad saavad osta ilma retseptita, laiendab föderaalagentuur märkimisväärselt ameeriklaste juurdepääsu testimisele. Luba antakse kaks nädalat pärast seda, kui agentuur teatas järjestikuste testide sujuvamaks muutmisest sümptomiteta inimeste skriinimiseks.

– Ken Alltucker

Kaastöö: Associated Press

Politsei, tuletõrjujad, õpetajad ja toidupoe töötajad on järgmiste seas COVID-19 vaktsiini saamise järjekorras, otsustas haiguste tõrje ja ennetamise keskuste nõuandekogu pühapäeval.

Komitee hääletas 13:1, et soovitada 1.b-faasi hõlmata 75-aastaseid ja vanemaid inimesi ning esmatähtsaid töötajaid. Faas 1c hõlmab inimesi vanuses 65–74 ja inimesi vanuses 16–64, kellel on kõrge riskiga haigusseisundid, ning teiste oluliste töötajatega.

"Loodan, et need lühiajalised soovitused toetavad tõhusust ja võrdsust vaktsineerimise igas faasis, kuni jõuame ajani, mil kõigil inimestel on juurdepääs ohututele ja tõhusatele vaktsiinidele USA-s ja kogu maailmas," ütles dr Grace Lee. Stanfordi ülikooli meditsiinikooli pediaatriaprofessor ja komitee liige.

Immuniseerimistavade nõuandekomitee alustas oma arutelusid pühapäeva hommikul ja arutas terve päeva, kes järgib tervishoiutöötajaid ja pikaajalise hoolduse asutuste inimesi vaktsiinide saamisel, teine ​​etapp, mis võiks alata veebruaris. Komisjoni ülesandeks on soovitada, kes millal milliseid vaktsiine saab.

Nad tegid raskeid otsuseid, mis põhinesid vaktsiini võimalikult kiirel hankimisel inimestele, kellel on suurim oht ​​COVID-19-sse nakatuda, ja neile, kes kannatavad kõige raskemate tagajärgedega, ütles dr Sharon Frey Saint Louisi ülikooli meditsiinikoolist ja komisjoni liige.

"Täiuslikke soovitusi ei ole ja inimesed jäävad sellesse haigusesse haigeks ja surevad sellesse haigusesse seni, kuni on olemas piisavad vaktsiinid. Nii et palun, ma palun ka meie juhte ja valitsust, et nad tegutseksid kiiresti ja toetaksid seda pingutust ," ta ütles.

USA-s on nüüd kasutusel kaks COVID-19 vaktsiini. Toidu- ja ravimiamet andis Pfizeri/BioNTechi vaktsiinile loa 11. detsembril. Moderna vaktsiinile anti luba reedel ja see peaks haiglatesse jõudma esmaspäeval.

Etapi 1c olulised töötajad moodustavad umbes 57 miljonit inimest ja nende hulka kuuluksid:

Meditsiinilised seisundid, mille kohta on piisavalt tõendeid selle kohta, et need on seostatud raske COVID-19 haigusega, on järgmised:

2. faas hõlmaks kõiki 16-aastaseid ja vanemaid inimesi, kes ei olnud 1. faasis ja keda soovitatakse vaktsineerida. See tähendab 16-aastaseid ja vanemaid inimesi, kellel on kõrge terviseriskiga haigus.

Kuna vaktsiinivarud on esialgu piiratud, algab faas 1b eeldatavasti alles veebruaris.

Valge Maja COVID-19 vaktsiini- ja ravikiirendi operatsioon Warp Speed ​​on öelnud, et kavatseb detsembris jaotada 20 miljonit , jaanuaris 60 miljonit ja veebruariks 100 miljonit annust. Veebruari lõpuks on see 180 miljonit annust, mis tähendab, et 90 miljonit inimest oleks täielikult vaktsineeritud. (Nii Pfizer/BioNTechi kui ka Moderna vaktsiinid nõuavad kahte annust.)

Kuidas 20 miljonit annust täpselt kuu lõpuks jaotatakse, pole selge. Eelmisel nädalal jagati välja 2,9 miljonit annust Pfizer/BioNTechi vaktsiini. Sel nädalal jagatakse välja veel 2 miljonit annust Pfizeri vaktsiini koos 5,9 miljoni doosiga Moderna vaktsiiniga.

Rohkem vaktsiine on plaanis. Teine kandidaat, Johnson & Johnson, registreeris neljapäeval täielikult oma suuremahulise inimkatse ja loodab oma esimesed ohutuse ja tõhususe andmed esitada jaanuaris.

Neljas, AstraZeneca ja Oxfordi ülikooli loodud, on paar nädalat maas ning viies kandidaat, vaktsiini arendaja Novavax Gaithersburgist Marylandis, alustab peagi oma suurt USA katset.

Kui kõik või enamik neist läbi saavad, peaks järgmise suve lõpuks olema palju vaktsiini, et katta kõik ameeriklased, kes seda soovivad.

Kaastegev: Karen Weintraub

USA haiguste tõrje ja ennetamise keskuste hiljutised juhised oleksid pidanud selgitama, kuidas koroonaviirus pindade kaudu levib.

Kuid kaks päeva pärast seda, kui föderaalse tervishoiuagentuuri juhised ütlesid, et COVID-19 "ei levi kergesti" pindadel, anti välja selgitus, milles selgitati, et kasutatud sõnastus oli "segadust tekitav".

"See muudatus oli mõeldud lugemise hõlbustamiseks ja see ei olnud ühegi uue teaduse tulemus," ütles CDC pressiteates.

Kuigi koroonaviirus võib levida pinna puudutamisel – ja seejärel nina, suu või silmade puudutamisel –, on selle tõenäosus väiksem kui inimestevahelisel kokkupuutel, mis arvatakse olevat peamine koroonaviiruse edasikandumise viis.

"Arvatakse, et see ei ole viiruse peamine levimisviis, kuid me alles õpime selle viiruse leviku kohta rohkem teada," öeldakse CDC hiljuti uuendatud juhistes .

Nakkushaiguste arst ja Yale’i ülikooli meditsiinidotsent dr Manisha Juthani ütles USA TODAY-le, et äsja välja antud juhised "püüavad vähendada hirmu ja paranoiat ülekandemeetodite ees".

Viiruse säilivusajast vastuvõtlikkuseni: see, mida me koroonaviiruse kohta teame, muutub pidevalt

Veelgi olulisem on tema sõnul see, et "inimesed PEAVAD jätkuvalt hoidma füüsilist distantsi, pesema käsi ja püüdma vältida teie näo puudutamist." Samuti soovitab ta kanda maske, eriti rahvarohketes kohtades.

"Need harjumused aitavad sel sügisel ja talvel hingamisteede viiruste hooajale minna."

Kaks peamist leidu, mis avaldati nädala jooksul pärast mõlemat, olid otsustava tähtsusega selle kujundamisel, mida me arvasime teadvat koroonaviiruse kohta pindadel.

Ajakirjas New England Journal of Medicine avaldatud uuringus leiti, et elujõuline koroonaviirus võib mõnel pinnal, näiteks plastil ja roostevabal terasel, elada kolm päeva ja püsida papi peal kuni 24 tundi.

Kaks nädalat pärast leidu teatas CDC aruanne, et 17 päeva pärast reisijate kajutist lahkumist leiti uudse koroonaviiruse RNA-d ehk geneetilist materjali kruiisilaeva Diamond Princess pindadelt. Geneetiline materjal ei tähenda tingimata, et koroonaviirus ise püsis.

Kumbki neist uuringutest ei kinnitanud, kas koroonaviirus levib pindadel kergesti. Tegelikult ütles Yale’i meditsiiniprofessor ja nakkushaiguste uurija Joseph Vinetz märtsis, et CDC raportil "ei ole käimasoleva epideemia jaoks mingit tähtsust".

Contents