Fellsmere a Vero Beach tiež zostávajú mimo tohto problému.

Ak však zamestnanec uvedie ako dôvod na odmietnutie vakcíny zdravotné postihnutie alebo náboženské presvedčenie, zamestnávateľ musí vyčerpať ďalšie možnosti a úpravy.

Niektorí zamestnávatelia môžu takýmto zamestnancom povoliť prácu z domu alebo si vziať dovolenku, ale nie sú povinní, povedal Coke.

"Môžu povedať: ‘Nie, zajtra musíš byť v práci [alebo] už nie si zamestnaný." ”

Materská spoločnosť TCPalm má typickú politiku medzi súkromnými spoločnosťami.

„Gannett v súčasnosti nevyžaduje očkovanie proti COVID-19, aby sa mohol vrátiť do práce, aj keď dôrazne povzbudzujeme našich zamestnancov, aby ich využili hneď, ako im budú k dispozícii,“ povedala hovorkyňa Stephanie Tackach. "Okrem toho spolupracujeme s našimi kanceláriami po celej krajine, aby sme zabezpečili bezpečný návrat s prioritou zdravia a pohodlia pre našich zamestnancov."

Zamestnanecké zásady

Väčšina z viac ako 30 vládnych agentúr a osem súkromných spoločností, ktoré TCPalm kontaktoval, uviedlo, že očkovanie nevyžadujú, a siahajú od ich povzbudzovania alebo odporúčaní až po to, aby zostali matkou pri tejto kontroverznej otázke.

Podľa hovorcov úradov v okresoch Martin, St. Lucie a Indian River to zahŕňa aj ministerstvo zdravotníctva, ako aj sedem nemocníc v tejto oblasti.

Steward Health Care, ktorý prevádzkuje zdravotné stredisko Sebastian River Medical Center, napríklad odporúča zamestnancom nemocnice, aby sa dali zaočkovať, „aby lepšie chránili seba, našich pacientov, rodiny a komunity,“ uviedla hovorkyňa Patty Montgomeryová.

Vybrané obchody Publix, Walmart a Sam’s Club na Treasure Coast ponúkajú očkovanie prostredníctvom programu Federal Retail Pharmacy Program, ale nevyžadujú účasť zamestnancov.

Publix však rozdáva darčekové karty v hodnote 125 USD zamestnancom, ktorí sa nechajú naočkovať – aj keď tak urobia u iného predajcu.

Zástupcovia CVS Pharmacy a Winn-Dixie, ktorí tiež prenášajú vakcínu, nereagovali na otázky TCPalm o politike imunizácie zamestnancov.

► Ktorý poradovník? Ak tu bývate, nezapisujte sa do zoznamu čakateľov na štátnu vakcínu

„Pomerne veľa“ zamestnancov Hasičského záchranného zboru v okrese Indian River bolo zaočkovaných, uviedol zástupca veliteľa hasičov Sean Gibbons bez toho, aby uviedol konkrétny počet. Niektorí zamestnanci Hasičského záchranného zboru okresu Martin však povedali, že podľa šéfa divízie Rodneyho Robertsona by radšej nechali ľudí s väčšími potrebami dostať vakcínu pred nimi.

Stuart Fire Chief Vince Felicione povedal, že vakcína je k dispozícii zamestnancom, ale „majú právo vybrať si, ktoré vakcíny dostanú a ktoré nedostanú“.

Školské obvody Treasure Coast spolupracovali s miestnymi úradmi ministerstva zdravotníctva na očkovaní zamestnancov vo veku 65 rokov a starších, ktorí chceli injekciu.

Toto partnerstvo pokračuje v Indian River, kde môžu byť 7. marca očkovaní zamestnanci školskej štvrte vo veku 50 a viac rokov, povedal Scott Bass, zástupca dozorcu pre školské operácie a ľudský kapitál. Keď okres a DOH-Indian River dokážu koordinovať očkovanie pre zostávajúcich pedagógov, urobia tak.

"Čakáme len na odchod," povedal Bass.

Kedy budú dostupné vakcíny?

Od federálnych alebo štátnych úradníkov nič nenaznačilo, že zamestnanci miestnej samosprávy dostanú vakcíny skôr ako široká verejnosť.

"Mesto zavedie plán na očkovanie pracovníkov verejných služieb", keď guvernér problém vyrieši, povedal manažér mesta Port St. Lucie Russ Blackburn. "Najskôr však musíme vedieť, či guvernér nastaví parametre, ako je vek, pracovná zodpovednosť a potenciálne riziká vystavenia, skôr ako budeme môcť prijať plán."

Keď verejní zamestnanci splnia pravidlá oprávnenosti, „zaobchádza sa s nimi rovnako ako s každým iným“ bez uprednostňovania, povedal Jason Brown, správca okresu Indian River.

► Vakcinační anjeli: Susedia pomáhajú seniorom s registráciou vakcíny proti COVID

Podľa manažéra mesta Paula Carlislea je Sebastian jednou vládou, ktorá zostáva mimo sporu. Zákony na ochranu súkromia v oblasti medicíny môžu vládam zabrániť v sledovaní toho, ktorí zamestnanci boli očkovaní. Dokonca aj podpora očkovania môže byť prešľapom, povedal.

"Práve teraz je to zdravotný problém medzi nimi a ich lekárom," povedal Carlisle. "Neviem, či chcem poskytovať lekársku radu."

Vakcínu odporúčajú Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb, podľa ktorých sú Pfizer/BioNTech, Moderna a Johnson & Johnson „vysoko účinné pri prevencii COVID-19“.

Či už sú založené na zákonnostiach alebo politike, niektoré zásadné opatrenia odrážajú hlbokú priepasť, ktorá stále rozdeľuje národ v otázke nosenia masiek a očkovania.

Fellsmere a Vero Beach tiež zostávajú mimo tohto problému.

"Neverím, že máme právomoc vyžadovať (očkovanie)," povedal manažér mesta Fellsmere Mark Mathes. "Je to osobná voľba." Manažér Vero Beach City Monte Falls súhlasil. "Toto sú osobné rozhodnutia, ktoré musia ľudia urobiť."

Zákonodarný zbor, Kongres

Zatiaľ čo Florida House neplánuje očkovať svojich 120 zákonodarcov a ich zamestnancov, niektorí floridskí senátori, ktorí majú 65 a viac rokov, boli podľa poslanca Tobyho naočkovaní na w-loss-website.com Tallahassee pred začiatkom zasadnutia 2. marca 2021. Overdorf, R-Stuart.

Senátorka Gayle Harrell, 77, povedala, že dostala vakcínu lokálne a senátorka Debbie Mayfield, 64, ešte nemá nárok na očkovanie. Ich personál nebol očkovaný, povedali.

Všetci piati členovia delegácie Treasure Coast House majú menej ako 65 rokov:

Dištrikt 54: Erin Grall, zastupujúca Indian River a časti St. Lucie

Dištrikt 55: Kaylee Tuck , zastupujúca časti St. Lucie

District 82: John Snyder , zastupujúci časti Martina

Dištrikt 83: Toby Overdorf , zastupujúci časti Martina a Sv. Lucie

Dištrikt 84: Dana Trabulsy , zastupujúca časti sv. Lucie

► Klesáme: Počet prípadov COVID-19 na Treasure Coast, úmrtia a hospitalizácie vo februári klesajú

Hoci členovia Kongresu sa už teraz môžu dať zaočkovať bez ohľadu na svoj vek, zástupcovia Treasure Coast Reps. Brian Mast, 40, a Bill Posey, 73, povedali, že počkajú.

Mast, R-Palm City, dokonca kritizoval svojich kolegov za očkovanie.

„Lídri jedia ako poslední; je to jedna z prvých lekcií, ktoré sa vojak učí už na základnom výcviku,“ uvádza Mast na svojej webovej stránke. "Každý jeden Američan by mal mať prístup k vakcíne proti koronavírusu pred ktorýmkoľvek členom Kongresu."

Lindsey Leake je vysvetľujúca a zdravotnícka reportérka TCPalm. K tomuto článku prispeli reportéri Corey Arwood , Sommer Brugal , Will Greenlee , Olivia McKelvey , Lina Ruiz , Joshua Solomon a Colleen Wixon .

K 31. máju dostalo 10,3 milióna Floriďanov a viac ako 314 200 obyvateľov Treasure Coast aspoň svoju prvú dávku očkovania.

Viac očkovaní znamená, že mnohé miestne podniky menia svoje zásady týkajúce sa masiek.

Už žiadne masky?: Väčšina zostávajúcich mandátov na masky bola zrušená po objednávke DeSantis, ale školské požiadavky zostávajú

Dopyt po očkovaní sa spomaľuje: Kliniky s hromadným očkovaním spomaľujú prevádzku, uzatvárajú sa, pretože dopyt po injekcii COVID-19 klesá

Stále potrebujete očkovanie?:Vakcína proti COVID: Najnovší zoznam miest, pokynov, vekových skupín na Pobreží pokladov

Vyžadovali niekedy všetky reštaurácie a podniky masky?

Niektoré miestne reštaurácie, ako napríklad Chive a Green Marlin Restaurant & Raw Bar, obe vo Vero Beach, nikdy nevyžadovali, aby zákazníci nosili masky na tvár, povedal majiteľ Lou Kolbauer.

Nedávalo mu zmysel nútiť ich, aby ich nosili, len aby si ich vyzliekli, keď si sadli k ich stolom, aby jedli.

Pridala vonkajší stan na rozšírenie sedenia a zistila, že veľa zákazníkov uprednostňuje sedenie vonku, najmä počas pandémie. Rains uvažoval o vybudovaní otvorenej terasy okolo prednej časti reštaurácie, ale teraz je to kvôli COVID-19 naliehavejšie.

Reštaurácie ako Gilbert’s Coffee Bar v Stuart, ktoré už majú vnútorné aj vonkajšie sedenie, len nedávno zmenili svoje masky pre zákazníkov z požadovaných na dôrazne podporované, uviedla majiteľka Abigail Roganová. Zamestnanci ich však stále musia nosiť. Kaviareň už na začiatku pandémie nainštalovala plexisklové oddeľovače pri registri a miesta na odovzdávanie nápojov.

"Ešte pred dvoma týždňami sme stále vyžadovali masky vo vnútri a rozdávali sme až 50 masiek denne, len aby sme zabezpečili, že hostia budú dodržiavať túto politiku," povedal Rogan. "Našťastie je teraz väčšina nášho tímu zaočkovaná a máme pocit, že veci sú dostatočne bezpečné a v súlade s usmerneniami CDC na prechod do tejto ďalšej fázy."

A čo Walmart, Publix a ďalšie obchodné reťazce a predajcovia veľkých škatúľ?

Reakcia na aktualizované usmernenia bola rýchla v prípade mnohých veľkých predajní a národných reťazcov s lokalitami Treasure Coast. Walmart, Sam’s Club a Publix boli medzi prvými, ktorí potvrdili aktualizácie požiadaviek na masky, čo vedie k nakupovaniu bez masiek,

McDonald’s povedal, že personál reštaurácie a manažéri stále nosia pri práci v reštauráciách pokrývky tváre, ale "rúšky budú pre plne zaočkovaných zákazníkov voliteľné, pokiaľ to nebudú vyžadovať miestne predpisy."

Best Buy s pobočkami v Jensen Beach a hneď vedľa Indian River Mall tiež zrušil požiadavky na masky pre očkovaných.

Niektoré obchody, ako napríklad Bass Pro Shops v Port St. Lucie, podľa svojej webovej stránky vyžadovali masky iba pre zamestnancov, ktorí sa zaoberajú verejnosťou.

"Keď príde zákazník, opýtam sa, či chce, aby som si ho obliekol," povedal Jefferson, ktorý tiež prevádzkuje Southernmost Vapor na US 1 z Highlands Drive. "Väčšina ľudí, ktorí prichádzajú, nemá masky."

O niekoľko dverí nižšie pedorthistka Audree Lezniewicz tiež nepožaduje masky vo svojom obchode s obuvou The Shoe Lady.

"Nechala som to na verejnosť," povedala. „Ak je v obchode veľa ľudí, ľudia počkajú vonku.

Po aprílovom náraze sú prípady COVID-19 opäť na ústupe v celom Slnečnom štáte. Napriek tomu tie, ktoré sú spojené s variantmi – najmä infekčnými mutáciami monitorovanými Centrami pre kontrolu a prevenciu chorôb – stúpajú.

Infekcie variantov sa minulý mesiac zvýšili o 80 %, ukazuje analýza siete USA TODAY z údajov ministerstva zdravotníctva Floridy . Do 31. mája bolo zaznamenaných viac ako 18 500 prípadov vo všetkých 67 okresoch štátu okrem Washingtonu.

Tie tvoria len 0,8 % z viac ako 2,3 milióna prípadov na Floride, no ich nárast je astronomický.

Pred dvoma mesiacmi mala Florida menej ako 3000 variantných prípadov. Toto číslo sa od 31. marca viac ako šesťnásobne zvýšilo – o 529 % viac.

Lindsey Leake je reportérkou TCPalm v oblasti zdravia, sociálnej starostlivosti a sociálnej spravodlivosti. Má magisterský titul v odbore žurnalistika a digitálne rozprávanie príbehov z Americkej univerzity, bakalársky titul z Princetonu a je postgraduálnou študentkou písania vedy na Johns Hopkins. Sledujte ju na Twitteri @NewsyLindsey , Facebooku @LindseyMLeake a Instagrame @newsylindsey . Zavolajte jej na číslo 772-529-5378 alebo jej pošlite e-mail na adresu [email protected].

V týždni, keď uzávierky a karantény COVID-19 zasiahli ako padajúce domino – uzamknutie v Taliansku, prázdne pracoviská a univerzitné areály v USA, pozastavené športové sezóny, zrušené festivaly – sa oveľa menej pozornosti venovalo snahe globálnej vedeckej komunity nájsť liečby nového vírusu.

Vedci však už navrhujú stratégie na pomoc pacientom trpiacim chorobou, ktorá sa vyznačuje horúčkou, kašľom a ťažkosťami s dýchaním. Jedna liečba môže trvať len niekoľko týždňov.

Keďže sa v blízkej dobe neočakáva žiadna vakcína, liečba je rozhodujúca pre záchranu životov tisícov infikovaných, najmä vysoko rizikových pacientov – starších ľudí, ľudí s oslabeným imunitným systémom a pacientov s chronickými ochoreniami, ako je cukrovka, srdcové a pľúcne choroby.

"Veľmi dúfam a som veľmi pozitívny. Dostaneme sa cez to," povedal Robert Kruse, lekár z oddelenia patológie v nemocnici Johns Hopkins v Baltimore. "Tento týždeň som bol šokovaný opatreniami, ktoré boli prijaté (na zmenu každodenného života). Pravdepodobne to boli tie správne, vzhľadom na to, že pracovali v iných krajinách."

NAŽIVO: Najnovšie informácie o koronavíruse vo Wisconsine

ÚPLNÉ POKRYTIE: Čo potrebujete vedieť o koronavíruse vo Wisconsine

AKTUALIZUJEME POKRYTIE: Koronavírus na celom svete

Kruse sleduje dve rôzne liečebné stratégie, z ktorých jedna má dlhú históriu a mohla by byť dostupná skôr v priebehu týždňov ako mesiacov.

Contents