Aby się zakwalifikować, często trzeba spełnić bardzo wysokie wymagania zdrowotne

Z finansowego punktu widzenia zapewnienie opieki zdrowotnej minimalizuje obciążenie finansowe związane z otrzymaniem opieki.

Kluczowe dania na wynos:

Chociaż większość zgodzi się, że jest to ważne, ponieważ w 2020 r. prawie wielu Amerykanów nadal nie ma opieki zdrowotnej. Wynika to z różnych czynników, w tym kosztów i kwalifikowalności. Jednak jednym z najczęstszych powodów jest przekroczenie terminu otwartej rejestracji.

Przy zmieniających się przepisach, przepisach i tym, co jest przekazywane w wiadomościach, trudno jest poruszać się po procesie uzyskiwania ubezpieczenia zdrowotnego. Dobrą wiadomością jest to, że istnieją opcje dla osób, które przegapiły termin otwartej rejestracji. Potrzebujesz tylko odpowiednich informacji i znasz odpowiednie kroki. Przyjrzyjmy się, jaki jest ten okres rejestracji i jak możesz uzyskać ubezpieczenie zdrowotne po przekroczeniu terminu.

Co to jest okres otwartej rejestracji w opiece zdrowotnej?

Odnosi się to do krótkiego okresu (często krótszego niż miesiąc), w którym możesz zarejestrować się lub wprowadzić zmiany w swoim ubezpieczeniu zdrowotnym. Zmiany, które możesz wprowadzić w tym oknie, obejmują rezygnację z ubezpieczenia, zarządzanie osobami na utrzymaniu lub rejestrację dodatkowych świadczeń po raz pierwszy.

Otwarte okresy rejestracji mają miejsce dla osób, które otrzymują polisę zdrowotną za pośrednictwem swojego pracodawcy lub które decydują się na zakup indywidualnego lub rodzinnego ubezpieczenia zdrowotnego na podstawie ustawy o przystępnej cenie (ACA) lub poza giełdą (bezpośrednio u ubezpieczyciela).

Kiedy odbywa się otwarta rekrutacja?

Chociaż ten okres może się różnić, otwarta rejestracja często ma miejsce od 30 do 60 dni przed planowanym odnowieniem planu. Otwarta rekrutacja sponsorowana przez pracodawcę może mieć miejsce bez korespondowania z rokiem kalendarzowym. W takim przypadku pracodawca powinien poinformować Cię o terminie rejestracji.

Ci, którzy kupili swój plan za pośrednictwem rynku ACA lub poza giełdą, prawdopodobnie również będą mieli otwarty okres rejestracji. W przypadku planów zgodnych z ACA otwarte okno rejestracji w wielu stanach ma miejsce między 1 listopada a 15 stycznia , w zależności od daty rejestracji. Różni się to w zależności od stanu, więc dla pewności najlepiej sprawdzić na konkretnej giełdzie.

Należy pamiętać, że niektórzy rdzenni Amerykanie i programy opieki zdrowotnej, takie jak Medicaid i CHIP, są dostępne do zapisów przez cały rok.

Co się stanie, jeśli przegapię termin otwartej rejestracji?

W przypadku planów grupowych sponsorowanych przez pracodawcę przegapienie otwartego okresu zapisów może oznaczać, że nie będziesz mógł wziąć w nich udziału aż do następnego okresu zapisów. Chociaż istnieje pewna swoboda, większość pracodawców nie zapewnia zakwaterowania ze względu na wytyczne ustalone przez ich ubezpieczyciela. Brak ubezpieczenia zdrowotnego dotyczy również tych, którzy kupują swoje plany za pośrednictwem rynku ACA.

Będziesz musiał poczekać do następnego otwartego okresu zapisów, chyba że Twoja aktualna sytuacja życiowa uruchamia specjalny okres zapisów.

Wydarzenia kwalifikujące i specjalne okresy zapisów

Jeśli doświadczysz kwalifikującego zdarzenia życiowego (QLE) , kwalifikujesz się do tak zwanego specjalnego okresu rejestracji (SEP) w celu wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego. Te udogodnienia zostały wbudowane w obowiązujące przepisy ACA w celu uwzględnienia wydarzeń pozostających poza Twoją kontrolą lub z powodu pandemii COVID-19.

Przykłady QLE obejmują:

Jeśli Twoja sytuacja obejmuje kwalifikujące się zdarzenia życiowe, możesz kwalifikować się do udziału w specjalnym okresie zapisów i uzyskania ubezpieczenia.

Jak uzyskać ubezpieczenie zdrowotne bez kwalifikującego zdarzenia życiowego

Chociaż nie możesz odzyskać poprzedniego ubezpieczenia lub ubezpieczenia na giełdzie do następnego okresu rejestracji, istnieje wiele opcji opieki zdrowotnej, których ACA nie reguluje. Chociaż nie spełniają one minimalnych podstawowych wymagań ACA dotyczących zakresu , opcje te można wykorzystać jako środek tymczasowy.

Podczas gdy większość z tych planów jest przeznaczona do dodatkowego ubezpieczenia zamiast jedynego ubezpieczenia zdrowotnego danej osoby, niektóre mogą działać jako tymczasowe, samodzielne rozwiązanie w zakresie ubezpieczenia. Co ważne, są dostępne przez cały rok.

Niektóre z tych alternatyw obejmują:

Plany ministerstwa udostępniania opieki zdrowotnej

Zwykle dostępny w każdym stanie członek ministerstwa ds. dzielenia się opieką zdrowotną (HCSM) regularnie wnosi opłatę lub udział w pokryciu kwalifikujących się wydatków medycznych innych członków. Ważne jest, aby pamiętać, że nadal będziesz musiał samodzielnie pokryć rutynowe wizyty u lekarza. Niektórzy łączą HCSM z bezpośrednim członkostwem w podstawowej opiece zdrowotnej – model biznesowy, który zapewnia podstawową opiekę bezpośrednio między lekarzem a pacjentem za ustaloną opłatę członkowską.

Plany Biura Rolniczego

Dostępne tylko w kilku stanach, takich jak Kansas, Tennessee, Indiana, Iowa, Południowa Dakota i Teksas. Aby się zakwalifikować, często trzeba spełnić bardzo wysokie wymagania zdrowotne.

Krótkoterminowe plany zdrowotne

Dostępne w większości stanów (w tym Mississippi, Floryda, Teksas, Georgia, Karolina Północna i wiele innych). Ten rodzaj ubezpieczenia zdrowotnego może służyć jako odpowiednie zastępstwo dla osób nieubezpieczonych. Jest to często uważane za najbliższe „prawdziwemu” ubezpieczeniu zdrowotnemu, jakie można uzyskać. Są one często ograniczone do trzech miesięcy, ale w niektórych sytuacjach mogą zostać przedłużone do roku. Przygotuj się na zapłacenie nieco więcej za ten rodzaj ubezpieczenia. Możesz zapisać się do tego ubezpieczenia przez cały rok.

Końcowe przemyślenia

Jak widzisz dietatoll-official.top , ważne jest, aby śledzić termin otwartej rejestracji, aby uniknąć kłopotów związanych z łączeniem ubezpieczenia z kombinacji alternatyw. Jeśli jednak przegapisz okres rejestracji, istnieją wyjątki, takie jak kwalifikujące się wydarzenie życiowe, które może pozwolić ci na specjalny okres rejestracji. Jeśli odrzucisz zarówno otwartą rejestrację, jak i kwalifikację do specjalnego okresu rejestracji, nadal możesz połączyć kilka alternatywnych opcji ubezpieczenia jako środka zabezpieczającego.

Gotowe napoje białkowe są popularnym pożywieniem wśród osób ćwiczących, chcących zwiększyć spożycie białka i/lub zastąpić posiłki, a także osób pragnących wygodnego źródła pożywienia. W zależności od marki, przetwarzania i zawartych składników, gotowe do spożycia koktajle proteinowe i napoje różnią się znacznie pod względem potencjalnych zalet i wad.

Skorzystaj z poniższych informacji, aby znaleźć zdrowsze koktajle proteinowe na następne zakupy lub zamówienie online.

Zalety

Wzmocnienie białka

Zaspokojenie zapotrzebowania na białko jest trudne dla niektórych, zwłaszcza tych, którzy wymagają wysokiego spożycia białka. Według International Protein Board , sportowcy, ci, którzy trenują oporowo/siłowo i chcą nabrać masy mięśniowej, a także osoby wracające do zdrowia po operacji lub chorobie, tracące na wadze i/lub pragnące zapobiec utracie mięśni podczas starzenia, mogą odnieść korzyści z 1,4 lub wyższa g/kg idealnej masy ciała. Białko jest najbardziej sycącym makroskładnikiem odżywczym, więc osoby zwiększające ilość białka w swojej diecie mogą czuć się bardziej nasycone i mieć mniejszy apetyt na zaspokojenie zapotrzebowania na białko. Gotowe koktajle proteinowe zapewniają szybki zastrzyk białka, które szybko i łatwo się wchłania.

Opcje o niskiej zawartości cukru

Obecnie dostępnych jest wiele marek i opcji, które zawierają bardzo mało cukru, przy użyciu niskokalorycznych, o niskim indeksie glikemicznym i alternatywnych substancji słodzących, takich jak stewia, ekstrakt z owoców mnicha, cukier kokosowy i alluloza, aby zapewnić słodycz. Te dodatki sprawiają, że napoje są smaczne i są dobrze tolerowane przez wielu i nie zawierają sztucznych słodzików, cukru stołowego ani fruktozy. To powiedziawszy, długoterminowe badania są ograniczone i prawdopodobnie nadal rozsądne jest utrzymywanie spożycia tych cukrów na poziomie 1-2 porcji dziennie.

Wygodne źródło pożywienia

Szybkie tempo życia często wymaga wygodnych i łatwych posiłków i przekąsek, ale nie myśl, że musisz poświęcać zdrowie dla wygody. Gotowe koktajle proteinowe dobrze podróżują, można je przechowywać poza lodówką i szybko schłodzić przez zalanie lodem, i są wystarczająco małe, aby zmieściły się w plecakach, teczkach i torebkach na długie, pracowite dni.

Osoby z problemami trawiennymi lub zdrowotnymi, które upośledzają ich funkcje trawienne i wchłanianie składników odżywczych, często korzystają z szybciej wchłaniających się i łatwiejszych do strawienia płynnych pokarmów. Osoby z niezamierzoną utratą wagi mogą również uznać gotowe do spożycia koktajle proteinowe i zamienniki posiłków za wartościowy dodatek do ich diety. Wiele marek zawiera dodatek owoców i warzyw, błonnika, fitochemikaliów oraz witamin i minerałów, aby pomóc tym, którzy pragną optymalnego odżywiania płynnego, a nie tylko głównie płynnego białka.

Roślinne i tradycyjne opcje nabiału

Kilkadziesiąt lat temu trudno byłoby znaleźć bezmleczne i wegańskie alternatywy dla tradycyjnych koktajli z białka serwatkowego, ale sytuacja się odwróciła. Rozejrzyj się po alejce ze zdrową żywnością w lokalnym supermarkecie, a na pewno znajdziesz obie opcje – białko serwatkowe dla tych, którzy tolerują nabiał i laktozę, oraz mnóstwo produktów roślinnych dla tych, którzy wolą lub wymagają czegoś innego.

Cons

Marki różnią się znacznie pod względem jakości i wartości odżywczych. Jeśli planujesz regularnie pić gotowe koktajle proteinowe, warto poświęcić czas na sprawdzenie listy składników.

Droższe

Kompromisy są wszechobecne w życiu, a koktajle proteinowe nie różnią się od nich. Podczas gdy duży pojemnik z proszkiem białkowym jest mniej wygodny i wymaga mieszania własnego koktajlu w ruchu, wiąże się to ze znacznie niższą ceną za porcję.

Contents