Kişiye soruları yanıtlaması veya cevaplaması için yeterli zaman verin

Ve her şeyden önce, elde edilen her küçük adımı kutlayın.

İşte iletişim kurmak için bazı ipuçları:

İnmeye eşlik edebilecek davranış, ruh hali ve iletişim bozukluklarını yönetmek için kullanılabilecek birçok basit strateji vardır. Hasta için zor bir dönem. Bu stratejiler, danışmanlık ve ilaçlar, yeni bir yaşam tarzına uyum sağlama mücadelelerinde yardımcı olabilir.

Pek çok büyük göz hastalığının tedavisi olmasa da , yaygın günlük görevleri tamamlamak için kullanabileceğiniz telafi edici teknikler vardır.

Başlangıç ​​ipuçları

Görme rehabilitasyon terapisi konusunda eğitimli bir OT’ye veya sizinle çalışan bir rehabilitasyon terapistine sahip olmak, yaşam hedeflerinize tatmin edici bir şekilde ulaştığınızdan emin olacaktır.

Çoğu etkinliğin anahtarı nesne tanımlamadır. Bir ürünü diğerinden ayırt etmek için tüm ürünleri kalın baskı, renk kodlaması, puf boya, dizin kartları, lastik bantlar ve diğer dokunsal işaretlerle işaretleyin. Örneğin, saç kremi yerine şampuanın üzerine lastik bant koyun. Büyüteç aşağıdaki birçok aktivite sırasında kullanılabilir, ancak az gören bir optometrist tarafından reçete edilmelidir. Bu liste, mevcut tüm teknikleri kapsamamaktadır, ancak burada başlamanıza yardımcı olacak pek çok teknik bulunmaktadır.

Kişisel Bakım

Diş fırçasına diş macunu sürmek

Saç Bakımı

Tıraş olmak

Makyaj yapmak

Tırnak bakımı

İlaçları sıralama

Yemek yiyor

Ev yönetimi

Çamaşır yıkamak ve kurutmak

Para tanımlama

Bankacılık

Yemek hazırlığı

dökme

kesme

ocağı kullanmak

İletişim

telefon kullanma

Kayıt bilgileri

Boş vakit

Bingo

Örgü örmek

Bowling

Hareketlilik

Yürüme

merdiven çıkma

Görme kaybınız varsa size yardımcı olabilecek ek teknikler ve cihazlar vardır. Aynı aktiviteleri, sizin için daha iyi olabilecek farklı bir şekilde yapabilirsiniz. Basılı olarak edinilebilen veya çevrimiçi olarak erişilebilen çok yararlı üç katalog: Maxi Aids , Learning Sight and Sound ve Independent Living Aids .

Kalça, çeşitli bacak hareketlerine izin veren bir top ve yuva eklemidir. Ağırlık taşıyan önemli bir eklemdir (vücutta) ve en ciddisi çıkık veya kırık olmak üzere farklı yaralanma türlerine eğilimlidir. Bununla birlikte, doğru tanı konulduktan sonra, çok sayıda etkili tedavi türü vardır.

Önemli çıkarımlar:

Kalça eklemini oluşturan yapılar nelerdir?

Kalça eklemi, femur (uyluk kemiği), ilium (pelvisin bir parçası) ve asetabulumdan oluşan bir top ve yuva eklemidir. Femurun asetabulum içine giren kısmına femur başı denir; her ikisinin de buluştuğu bölgede kıkırdak (güçlü ve esnek bağ dokusu) bulunur.

Diğer kalça yapıları tendonlardan (kasları kemiklere bağlayan), bağlardan (kemikleri diğer kemiklere bağlayan) ve bursadan (yastık işlevi gören sıvı dolu keseler) oluşur.

Karmaşık düzenleme, aşağıdakiler de dahil olmak üzere kalçanın farklı hareketlerine izin verir:

Kalça ağrısının travmatik olmayan nedenleri nelerdir?

Osteoartrit, kalçada yaşlanma, kullanım ve ağırlık taşıma basıncının neden olduğu dejeneratif (aşınma ve yıpranma) değişiklikleri içerir.Daha fazla bilgi için sexgod-me-gummies-official-top adresini ziyaret edin

Contents